Kuo skiriasi įprasti baltymų kokteiliai nuo maisto pakaitalo kokteilių?

Neretai žmonės galvoja, kad baltymų ir maisto pakaitalo kokteiliai yra vienas ir tas pats. Šią nuomonę iš dalies gali paaiškinti faktas, kad abu kokteiliai yra turtingi amino rūgščių. Nepaisant to, manantys, kad tai vienas ir tas pats, klysta – šie kokteiliai yra visiškai skirtingi, tiek savo sudėtimi, tiek ir paskirtimi. Prieš renkantis, kuris kokteilis yra jums tinkamiausias, vertėtų peržvelgti kiekvieną atskirai.

Kas yra baltymų kokteilis?

Baltymų kokteiliai – dažnas sportuojančiųjų ir ne tik pasirinkimas, padedantis padidinti ir palaikyti liesą raumenų masę. Šiuose kokteiliuose gausu amino rūgščių, kurios reikalingos mūsų raumenims. Kadangi mūsų organizmas amino rūgščių nekaupia, dažnai jų trūksta, todėl baltymų kokteilis šiuo atveju yra nepamainomas pagalbininkas.

Baltymų kokteiliai gali būti pagaminti iš sojos arba iš išrūgų, o maisto pakaitalo kokteiliai beveik visada yra gaminami iš sojos. Tai, toli gražu, ne vienintelis jų skirtumas. Baltymų kokteiliai yra retai papildyti būtinais vitaminais ir mineralais, ir nors kartais juose randama magnio ir cinko, daugumos maistinė vertė, nepaisant juose esančių amino rūgščių, yra gana žema. Dar vienas maisto pakaitalo ir baltymų kokteilių skirtumas – cukraus kiekis. Baltymų kokteiliai turi daug daugiau cukraus, todėl žmonėms, norintiems sumažinti suvartojamų angliavandenių ir cukraus kiekį, šie kokteiliai nėra pats idealiausias pasirinkimas.

Kas yra maisto pakaitalo kokteilis?

Maisto pakaitalų kokteiliai turi daug mūsų organizmui būtinų vitaminų, mineralų, amino rūgščių ir angliavandenių. Nors šie kokteiliai turi kiek mažiau baltymų, vartojant juos kūnas aprūpinamas visomis reikalingomis medžiagomis, tik be nereikalingo cukraus ir angliavandenių kiekio. Dėl šios priežasties maisto pakaitalo kokteiliai dažnai siejami su svorio mažinumu – kūnas gauna visas reikalingas medžiagas, tačiau be pridėtinių kalorijų. Be to, jaučiamas sotumas. Juose taip pat gausu skaidulų, kurių daugumai mūsų trūksta.

Svarbu žinoti, kad maisto pakaitalai negali pakeisti viso jūsų valgiaraščio – jie turi palyginti mažai kalorijų (300–500 kalorijų porcijoje) ir nors yra praturtinti daug naudingų medžiagų, vartojant vien tik juos taptų sudėtinga palaikyti optimalų kūno svorį, ypač jeigu sportuojama.

Gera žinia tos, kad maisto pakaitalo kokteiliu galima pakeisti bet kurį dienos valgį – pusryčius, pietus ar vakarienę.Kurį kokteilį pasirinkti?

Jūsų pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, ką norite pasiekti. Jeigu jūsų ilgalaikis tikslas – praturtinti savo mitybą vitaminais, mineralais ir amino rūgštimis, tuomet jums vertėtų rinktis maisto pakaitalo kokteilį. Norint priaugti svorio ir padidinti raumenų masę, ypač sportuojant ir kilnojant svarmenis, jūsų pasirinkimu turėtų būti baltymų kokteilis. Maisto pakaitalo kokteilis, atvirkščiai – padės sumažinti svorį, nes turi mažiau kalorijų, bet kartu ir visų reikalingų mineralų ir vitaminų.

Galiausiai, svarbu prisiminti, kad baltymų kokteilis negali būti vartojamas kaip maisto pakaitas – jis yra puikus papildas, padedantis turėti tvirtesnį kūną. Maisto pakaitalo kokteilis padės sumažinti suvartojamo cukraus ir angliavandenių kiekį ir sureguliuoti jūsų svorį.

Share it

Add products to cart

Keksiukas puodelyje

Su mūsų „Slim Queen” blynų kepimo mišiniu galite ne tik išsikepti nuostabiai purius blynus, bet ir pasigaminti fantastiško skonio “mug cake” – pyragaičius puodelyje! Vienas

Read more "